Sinem Beyazer İle Reiki 1 Eğitimi

  • 27/11/2020

Sinem Beyazer İle Reiki 1 Eğitimi

Reiki çok eski bir teknikdir. Ellerle verilen bu tekniği son derece güçlü fakat basit olup herkes tarafından rahatlıkla öğrenilebilir.

Reiki tekniği her varlıkta var olan ve tüm yaradılışın devamını sağlayan evrensel yaşam enerjisini yönlendirip herekete geçirmenin bir ilim ve sanatıdır.

Her madde gibi insanında bir manyetik alanı bulunmaktadır. İnsanların vücudunu çevreleyen elektromanyetik alana aura denir. Aura aracılığı ile dış dünyaya farkında olmadan gönderdiğimiz titreşimler vardır ve bunlar kişisel mesajlarımız oluştururlar. Bu titreşimler benzer tarzdaki titreşimleri çekerek onlarla birleşirler. Yani kişi içinde kararsız korkular taşıyorsa, bu korkuyu taşıyan ve destekleyen koşul ve olayları kendine çekecektir. Bu sayede, çevremiz, bilinç ve bilinçaltından geçirdiğimiz bütün yönleri, bize gösteren bir ‘Ayna’ görevi yapar.

Reiki kişinin yaşamını her alanda etkileyen çok güçlü bir enerjidir. Kişiye sadece fiziksel şifa getirmekle kalmaz, kişinin frekansını yükselterek evrensel enerji ve bilinçle birleşmesini sağlar. Dengesizliklerin olduğu durumlara denge getirir.

Kişi Reikiye uyumlandıktan sonra bu enerjiyi ne zaman ve hangi amaçla (kendinin ve bütünün en yüksek hayrına) isterse bütün yapacağı şey ellerini enerji vereceği şeyin veya kişinin üzerine koymaktır. Enerji otomatik olarak akmaya başlar. Reikiyi yönlendiren terapist değil, evrensel bilinçtir. Bu nedenle Reiki enerjisi kişinin ihtiyacına göre akarak en çok şifa gereken yerlerde kendi kendine yoğunlaşır.

Reiki hem alıcı hem de terapist için son derece güvenlidir. Terapistin kendi enerjisi olmadığı için yorucu değildir. Terapiden sonra hem alıcı hem de terapist kendisini bu evrensel sevgi dolu enerjiyle yıkanıp, arınmış hisseder.

Reiki kişiye akarken hem enerji bedendeki hem de fiziksel bedendeki dengesizlikleri dağıtarak o bölgedeki frekansı yükseltir. Düşük frekanslı enerjinin parçalanarak dağılmasını sağlar. Sonuç olarak yaşam gücünün akışını onarıp, sağlıklı ve doğal olarak akmasını gerçekleştirir.

Birinci Derece Reiki:

Reikiye girişi, Reikinin tarihini, özelliklerini ve çeşitli el pozisyonlarıyla uygulama yöntemlerini kapsar. Reikinin kişiye ve çevresindekilere nasıl uygulandığı öğretilir. Ayrıca birinci derece uyumlaması ( inisiyasyon- güç aktrarımı) verilerek kişinin enerji alanı Reiki enerjisine açılır.

Tarih:27 Kasım 2020 Cuma

Saat:18:00-21:30

Bilgi ve Kayıt İçin:0212 274 08 47/0553 670 10 02/info@heraakademi.com

Diğer Yazılar