Blog

01/01/2020

DERİN SULARIN AÇILMIŞ KAPILARI (2020 Ocak Ayı Yazısı)

Ölüm can yakmaz mesela, değeri bilinememiş bir hayat can yakar. Yanında olamamış, daha çok paylaşamamış, bazı şeyleri tamamlayamamış olmak. Hiçbir acı sonsuza dek sürmez. Biz de sonsuza dek bu boyutta ve bu bilinçte kalamayız. Bir gün perdeler kalkar ve bugün farkında olamadıklarımız bir bir önümüzde belirir. Hayat ne kadarını umursadığımızdan daha fazla, ne kadarını hatırladığımızla ilgilidir.

Devamını Oku

30/12/2019

TARİH YENİYE AÇILAN KAPIDIR (30 Aralık Pazartesi ile Başlayan Hafta)

Bazen önemli eşikler vardır. Ya karanlığından içinden geçerek ışığa doğru yürürüz ya da ışığı kaybetmekten korkarken kendi içimizdeki karanlığın içine sıkışır kalırız. Yaşam bizden sadece devam etmemizi ister. Gerçek oradadır.

Devamını Oku

18/12/2019

TARİHİN RUHUMUZA YAKTIĞI BİR IŞIK (Aralık Ayı Yazısı)

TARİHİN RUHUMUZA YAKTIĞI BİR IŞIK (Aralık Ayı Yazısı) 2 Aralık Pazartesi Jüpiter Oğlak Burcuna Geçiyor (20:20) Herkes büyümek ister, en azından hikâyesinin başında…

Devamını Oku

18/11/2019

BİR KEPÇE DALDIR KALBİNE, ŞİFA NİYETİNE (18 Kasım Pazartesi ile Başlayan Hafta)

Kararını verenler, kararsızları beklemezler. Geçip giderler. Geride kalanlar yas tutsalar da bilirler, geride kalmıştırlar. İlerleyemeyenler, hep böyle hissederler; terk edildiler. Halbuki hiç çabalamayıp hep geriye çektiler. İnatçı olmak, kararlı olmak demek değildir.

Devamını Oku

11/11/2019

HESAP KAPANIYOR (11 Kasım Pazartesi ile Başlayan Hafta)

Bazen karanlık öyle yoğun hissettirir ki kendini, sanki hiç dağılmayacaktır, güneş bir kez daha gülümsemeyecektir tepelerin ardından, bize kendimizi bir kez daha şanslı hissettirmeyecektir, sanki her şey bitmiştir, bu her neyse sonu gelmeyecektir. Tam da o anda aralanır bulutlar, güneş gülümser Tanrının kendisi olup, gülümseyen kalbimiz olur. Güneş battığında, ışık onu bırakıp gitmemiştir, sadece artık dışarıda değil, içeridedir, bunun farkına vardığımızda, gece eşsiz dansında ona eşlik edebilmemiz için bize elini uzatabilir. Gün doğarken yüzümüzde ışıldayan gecenin hediyesi olan koca bir gülümseme, ancak böyle mümkün olabilir.

Devamını Oku

04/11/2019

DÖKÜLEN YAPRAKLAR BAHARIN IŞIĞIDIR (4 Kasım Pazartesi ile Başlayan Hafta)

Kabuklarımı kırmak istiyorum, kanat açmak, yeni bir yüz değilse de istediğim, baktığında gördüğü yeni şeyler… Fark etmediğim öyle çok şey var ki her gün yürüdüğüm yolda, toplamadığım, önüme çıkan çil çil altınlar, hepsini toplamak ve hepsini paylaşmak istiyorum. Bir parça acıtıyorsa da geç kalmışlıklarım, hâlâ umudum var, bir yerden başlamalıyım!

Devamını Oku