Blog

11/11/2019

HESAP KAPANIYOR (11 Kasım Pazartesi ile Başlayan Hafta)

Bazen karanlık öyle yoğun hissettirir ki kendini, sanki hiç dağılmayacaktır, güneş bir kez daha gülümsemeyecektir tepelerin ardından, bize kendimizi bir kez daha şanslı hissettirmeyecektir, sanki her şey bitmiştir, bu her neyse sonu gelmeyecektir. Tam da o anda aralanır bulutlar, güneş gülümser Tanrının kendisi olup, gülümseyen kalbimiz olur. Güneş battığında, ışık onu bırakıp gitmemiştir, sadece artık dışarıda değil, içeridedir, bunun farkına vardığımızda, gece eşsiz dansında ona eşlik edebilmemiz için bize elini uzatabilir. Gün doğarken yüzümüzde ışıldayan gecenin hediyesi olan koca bir gülümseme, ancak böyle mümkün olabilir.

Devamını Oku

04/11/2019

DÖKÜLEN YAPRAKLAR BAHARIN IŞIĞIDIR (4 Kasım Pazartesi ile Başlayan Hafta)

Kabuklarımı kırmak istiyorum, kanat açmak, yeni bir yüz değilse de istediğim, baktığında gördüğü yeni şeyler… Fark etmediğim öyle çok şey var ki her gün yürüdüğüm yolda, toplamadığım, önüme çıkan çil çil altınlar, hepsini toplamak ve hepsini paylaşmak istiyorum. Bir parça acıtıyorsa da geç kalmışlıklarım, hâlâ umudum var, bir yerden başlamalıyım!

Devamını Oku

01/11/2019

ZAMANIN KANATLARI (Kasım Ayı Yazısı)

‘’Zehir dışarı akmadan yürek yıkanmıyor.’’ diyen Sezen Aksu’yu hatırlayalım. Zehri boşaltma zamanı, hayal kırıklıklarıyla yüzleşme, acıyan parçalarımızı kabul etme; öfke, kin, hırs, kıskançlık gibi ağır yükleri, kalbimizde taşıdığımız, bırakma ve tüy gibi hafifleyerek yeni bir döngüye kanat açıp güçlü bir nefesle yolculuğumuza devam edebilme…

Devamını Oku

28/10/2019

DÜNYA SINAVIM (28 Ekim Pazartesi ile Başlayan Hafta)

Aile nedir? Anne nedir? Doğum nedir? Ölüm nedir? Ne kadar soğuktur? Üşüten nedir? İnsan kendisine doğru yaklaşmakta olanı bilir mi? Nedir bildiği? İki kapı arasındaki mesafe ne kadar olabilir? Buraya ne kadar çok şey sığabilir?

Devamını Oku

06/10/2019

HATIRLAMA ZAMANI (7 Ekim Pazartesi Ba?layan Hafta)

Öyle çok konuşur, öyle çok anlatırız ki… Aslında öyle basittir ki! Oraya gideyim derken öyle uzaklaşırız. Ne kadar azsa kelimeleriniz, o kadar çok olur hatırlatabildikleriniz… Yeter ki olabildiğince zarif ve dürüst olun! Lafı dolandırmanın kimseye bir katkısı olmayacaktır.

Devamını Oku

30/09/2019

GÖKLER?N SIRLARI (30 Eylül Pazartesi ile Ba?layan Hafta)

Ne kadar derine inersen o kadar yıldızlara erişirsin; çünkü gökyüzünün yansıması yeryüzündedir. Hatta suların derinlerinde… Güneş batmıyordur, bir yolculuğa çıkıyordur. Daha parlak doğacaktır; çünkü indiği karanlık onu yıkayacak ve sadece gerçek olanın onda kalmasını sağlayacaktır.

Devamını Oku