Blog

14/07/2019

YILDIZLARA DOĞRU (15 Temmuz Pazartesi ile Başlayan Hafta)

Bir öğrenemedik sevmeyi! Bir öğrenemedik sevdiklerimizin bizi neyle yüzleştirdiğini! Öğrenemedik nasıl bir masalın kahramanı olduğumuzu! Masalları da sevemedik! Kahramanları da! Hatta kötü adamları sevemedik en çok! Halbuki bir sevebilseydik!

Devamını Oku

07/07/2019

ADALET, KARANLIK VE AYDINLIK (8 Temmuz Pazartesi ile Başlayan Hafta)

Eksik bıraktıklarımızı ne zaman tamamlayacağız? Şimdi! Yarım kalan işler ne zaman bir sonuca vardırılır? Şimdi! Açık parantezler ne zaman kapanır? Şimdi! Yeni işlere ne zaman başlanır? Şimdi değil!

Devamını Oku

01/07/2019

KAPLUMBAĞANIN KAZANDIĞI BİR YARIŞ (1 Temmuz Pazartesi ile Başlayan Hafta)

‘’Mutfakta neler oluyor? Fasulye, bakla, bakla, bakla! Pişmiyor, bana bakıyor. Hayırdır inşallah!’’ Meraklı bakışlarla etrafı seyrederken bulmak kendini! Neler olup bittiğini anlamaya çalışmak… Algımız açılıyor mu yoksa kapanıyor mu? Fark etmediğimiz şeyleri mi fark etmeye başladık? Görmediğimiz şeyler mi görünür olmaya başladı? Bir şeyler gözümüzün içine mi sokuluyor? Görmezlikten geldiklerimiz önümüze dikildi hesap mı soruyor?

Devamını Oku

01/07/2019

KANAT AÇMAK KENDİNE (TEMMUZ AYI YAZISI)

Derin sularda boğuştuk durduk. Şimdi artık sahneye çıkma zamanı! Sahnede olmak ne demek? Gücünün farkında olmak demek! Gücün nereden geliyor? Samimiyetinden! Samimiyet nedir? Sadakattir. Neye sadakat? Özüne, sözüne, gözüne…

Devamını Oku

24/06/2019

KALBİNE DOKUNMAK YAŞAMIN

Sevgi, nedir? Sevgi, bizleri bir arada tutan; bize birbirimizi, neyin bizi buluşturduğunu hatırlatan gerçektir. Sevginin tanımı yoktur. Sevginin gereği de yoktur. Sevmenin yeryüzünde yaşayan insan sayısı kadar yolu vardır. Herkesin kendi yolunun farkına varması, kendinin farkına varması demektir.

Devamını Oku

17/06/2019

EL ELE KUTLANIR HAYAT

Parlamak! Bizler bir yıldız olan Güneş miyiz yoksa onun ışığını yansıtan Ay mı? Güneş bizim yeteneklerimiz ve onları geliştirmemizi sağlayan aklımız mı? Ay bizim duygularımız mı? Duygular, yeteneklerimiz ve onları geliştirmemizi sağlayan aklımızla mı görünürlük kazanıyor? Parlamak...

Devamını Oku