Blog

27/01/2020

PERİ TOZU ATTIM ZAMANA (27 Aralık Pazartesi ile Başlayan Hafta)

Biliyorum ki bir gün bir şeyler değişecek. Bir gün biz artık burada olmayacağız. Belki hala burada olanlar, biz artık burada olmayanları hatırlamayacak; bununla birlikte biz aslında hala burada olacağız. Sonsuzluk bizi saklayacak, biz sonsuzlukta kendimizi saklayacağız ve biz sonsuzluk olup her yaşayanla buluşacak, yaşayan ve yaşanan olacağız. Yıldızlar, bizim düşlerimizdir. Düşler hep gerçekleşir. Sadece kuranlar her zaman kurduklarına sahip olanlar değildir.

Devamını Oku

20/01/2020

KANATLARINI SEVMEK (20 Ocak Pazartesi ile Başlayan Hafta)

Nelerin yitip gittiğinden çok daha değerli bir şey vardır, bu esnada nelerin kazanıldığı… Boşa geçmiş zaman yoktur. Hep bir şey verir bize, hiçbir şey vermediği hissi, gelmiş olana gözlerimizi kapamış olmakla ilgili olsa gerek! Bir şeyler gitsin, bir şeyler gelsin! Bu cümle öyle gereksiz ki! Bir şeyler gidiyor ve bir şeyler geliyor zaten! Aksi mümkün değil ki!

Devamını Oku

01/01/2020

DERİN SULARIN AÇILMIŞ KAPILARI (2020 Ocak Ayı Yazısı)

Ölüm can yakmaz mesela, değeri bilinememiş bir hayat can yakar. Yanında olamamış, daha çok paylaşamamış, bazı şeyleri tamamlayamamış olmak. Hiçbir acı sonsuza dek sürmez. Biz de sonsuza dek bu boyutta ve bu bilinçte kalamayız. Bir gün perdeler kalkar ve bugün farkında olamadıklarımız bir bir önümüzde belirir. Hayat ne kadarını umursadığımızdan daha fazla, ne kadarını hatırladığımızla ilgilidir.

Devamını Oku

30/12/2019

TARİH YENİYE AÇILAN KAPIDIR (30 Aralık Pazartesi ile Başlayan Hafta)

Bazen önemli eşikler vardır. Ya karanlığından içinden geçerek ışığa doğru yürürüz ya da ışığı kaybetmekten korkarken kendi içimizdeki karanlığın içine sıkışır kalırız. Yaşam bizden sadece devam etmemizi ister. Gerçek oradadır.

Devamını Oku

18/12/2019

TARİHİN RUHUMUZA YAKTIĞI BİR IŞIK (Aralık Ayı Yazısı)

TARİHİN RUHUMUZA YAKTIĞI BİR IŞIK (Aralık Ayı Yazısı) 2 Aralık Pazartesi Jüpiter Oğlak Burcuna Geçiyor (20:20) Herkes büyümek ister, en azından hikâyesinin başında…

Devamını Oku

18/11/2019

BİR KEPÇE DALDIR KALBİNE, ŞİFA NİYETİNE (18 Kasım Pazartesi ile Başlayan Hafta)

Kararını verenler, kararsızları beklemezler. Geçip giderler. Geride kalanlar yas tutsalar da bilirler, geride kalmıştırlar. İlerleyemeyenler, hep böyle hissederler; terk edildiler. Halbuki hiç çabalamayıp hep geriye çektiler. İnatçı olmak, kararlı olmak demek değildir.

Devamını Oku