30 Nisan Salı (Mars günü)

  • 30/04/2019

30 Nisan Salı (Mars günü)

Ay: Balık
Güneş: Boğa
Su Enerjisi / Ay- Neptün kavuşumu (13:32) Ay- Mars karesi (17:22) Ay- Satürn sekstili (18:33) Ay- Pluto sekstili (23:47)

‘’belki hayal sınır tanımaz’’

Masallar ne güzeldir değil mi? Kötü kalpli üvey anneler, kız kardeşler, cadılar… Hatırlıyorum da çocukken hep kötüler için üzülürdüm ben, bir yandan da içten içe bir hayranlık duyardım herhalde onlara karşı; aslında kötü olmayabilirlerdi diye düşünürdüm, birileri onları sevmiş olsaydı. Zamanla anladım ki sevgiye kendini kapatmış olan insanlar, kötüleşirmiş. Kimse onları sevmediği için değil, onlar bunu seçtiği için ve onlar bunun kaderleri olduğuna inanmak isterlermiş, kaderin belirleyicileri olduklarını unutarak… Bir de doğa diye bir şey var tabii… Doğasını reddetme şansı var mı insanın?

Yasak meyve, bilgi ağacının meyvesi… Bilginin de iyisi var, kötüsü var. İyi geleni, iyi gelmeyeni var. Hazır olunan, hazır olunmayan... Anlaşılan, anlaşılmayan; hatta saptırılan… ‘’Gerçeği örten’’ler… Ne zamandır bu kadar üşümemiştim dediğiniz olur mu sizin de ki üşüten aslında fiziksel bir sıcaklık değişimi değildir hani?! Kimse nereden geldiğini inkar edemez; bununla birlikte hiçbiri de senin nereye gideceğini belirleyemez. Nereye gidiyorsun? Senin gemin kağıttan mı? Islanmaktan korkmuyor musun? Yoksa bir uçak mı sözünü ettiğimiz? Belki hayal sınır tanımaz, kim bilir?

Dosta selam olsun,
Hüseyin Akdağ

Diğer Yazılar