27 Mart Çarşamba Venüs- Uranüs Sekstili (18:45)

  • 27/03/2019

27 Mart Çarşamba Venüs- Uranüs Sekstili (18:45)

‘’Öper beni annem yanaklarımdan, güzel bir rüyada, sanki sevdiklerim hayattalarken hala’’

Sevgi, hislerine kulak verebildiğinde filizlenir. İçinde kopan fırtınalar, çakan şimşekler, düşen yıldırımla, dev dalgalar, sonrasında doğan güneş… Fırtınanın kokusunu aldığında, denize açılmamak gerekir. İyi bir denizci bunu bilir. Denizin dili, insanın duygu dünyasının dilidir. Sıkıntılı olduğunda, patlamaya az kaldığında, kendini hissettirir. Bir karın ağrısı var bundan mı denir? Kötü hisler yoktur biliyor musunuz? Tanımlanamamış hisler vardır. His, gizem demektir. Bu gizem, sevmenin başlattığı yolculuğun özetidir. İnsan kendi gizemine yola çıkmıştır, yaşamın gizemine, doğanın gizemine, ruhun gizemine… Hisler her zaman masum değildir. Bu bile kötü olduğu anlamına gelmemektedir.

Sevgi, içimizde yanan ateş olduğunda, bir gonca belirmiştir ufukta! Az kalmıştır, mis gibi kokular saçmasına etrafa… İçimizin ısınması bundan mı ileri gelir? Nedir içimizi ısıtan? Bir çocuk kadar samimi olabilmek mi? Kalkanlarımızın inmesi mi? Zehir dediğimiz, sıkışmış duygular… Onlar dışa vurulduğunda, ille fırtınalar kopararak olması gerekmiyor bunun, uygun bir dille neden olmasın? Karşı taraf bunu bir saldırı kabul etmek yerine, onun bir sancısı olarak kabul edip oraya elini koyabildiğinde, bunun adı şifadır. Özlerin selamlaşması, özlerin tokalaşmasıdır.

Şimdi bağ kurulmuştur. En azından sağlıklı olan budur diye düşünüyorum. Şimdi birbirini tanımaya başlar iki insan, çiçek açmaya başlamışızdır. Çiçek yarının sırrını içinde barındırır, yarına uzanmamızı sağlayacak o değil midir? Tohuma gebedir çiçek, çiçeğe gebe tohum… Sevmek, kişilerin ötesindedir. Kendimizin bile ötesindedir. O bir bilinç seviyesi, o bir makamdır. O makamı hak edenler, kanatları açılanlardır yaşamda ve artık sevmeyi bilirler, sever ve sevilirler. İşte sağlık, sevginin şifa olması, savaşın yerini zaferin alması, burada mümkündür. Hep birlikte kutlanamayan, herkesin kalbine dokunup onda umut ışığı yakmayan tüm zaferler eksiktir. İşte aranan hazine budur.

Dosta selam olsun,
Hüseyin Akdağ

Bireysel Doğum Haritası Analiziniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
0212 274 08 47 / 0542 353 90 83

Diğer Yazılar