26 Mart Salı Venüs Balık Burcuna Geçiyor (21:43)

  • 27/03/2019

26 Mart Salı Venüs Balık Burcuna Geçiyor (21:43)

‘’daha kaç vücut gerek bana, benim seni unutmama’’ (Teoman)

Bir tek beden, bir tek insan, bir tek parça, o parça bütün… Bütünü parçada, parçayı bütünde yaşamak… Sevmek ve sevişmek… Ne yanlış anladık biz şu sevişmek işini! Sevmeden, ‘’birbirini sevmek’’ mümkün olabilir miydi? Kimi sevdin? Kimi özledin? Kimin hayaliyle dokundun ona ya da neyin hayaliyle yaklaştın ona? Sana bu hayali kurduran neydi? Her şey nerede başlamış olabilir?

Unutulacak bir şey olmadığını düşünüyorum. Bir şeyi unutmak için bir kişiye dokunmanın insanın kendisine de, dokunduğu kişiye de hatta unutmaya çalıştığı kişiye de yapacağı en büyük haksızlık olduğunu düşünüyorum. Değerli olan hatırlamaktır. Sevmeyi hatırlamak, sevginin nasıl bir yolculukla varılan bir yer olduğunu…

Güvenle başlar sevgi, bu tohumun ekildiği topraktır. Herkes birilerine güvenmeye çalışır bunun tam olarak ne olduğu anlaşılmadığında, sevmek kendine güvenmekle, yeterlilik duyguyla başlar. Eksikliğini hissettiğin bir şeyi tamamlamak arzusuyla yola çıktığında, daha fazlasını kaybedeceğinin resmidir. O senin mutluluğun olmayacak, daha doya doya yaşadığın bir hayat, sonsuza dek sürecek bir heyecan olmayacak. Birçok şeyi tüketmiş olduğun gibi tüketeceksin onu da; çünkü kaynağın sen olmana rağmen sen bunu hatırlamış değilsin.

Dosta selam olsun,
Hüseyin Akdağ

Bireysel Doğum Haritası Analiziniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
0212 274 08 47 / 0542 353 90 83

 

Diğer Yazılar