12 Nisan Cuma Merkür Balık- Jüpiter Yay Karesi (07:17)

  • 12/04/2019

12 Nisan Cuma Merkür (balık)- Jüpiter (yay) karesi (07:17), Venüs (balık)- Satürn (oğlak) sekstili (18:07) ve 22⁰ Yengeç 35’ İlkdördün (22:05)

Gereğinden fazla önemsemek, gelecek üzerine kafa yormak, iyimserlik, büyük düşünme, çabuk inanma. 
Bağlanma korkusu, gerçekleri sorgulama, mutluluğun bizim için ne olduğu, ilişkiyi masaya yatırmak, vaktimizi neye harcadığımız.

‘’cesaretle ileriye gitme’’ (ilkdördün)
“anne, tedavici, görülmez insan, şair” (yengeç)

Her şey başladığı yerde tamamlanır!

Bugünü bugünün dinamikleriyle değerlendiremeyenin, yarını yarının olasılıklarını göz önünde bulundurarak değerlendirme şansı yoktur. İhtiyaçlar zaman içinde değişebilir. Beklentiler de buna paralel olarak değişir. ‘’Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir.’’ sözünü hatırlayalım! Değişkenleri göz ardı etmek, bizi yanıltır. Burada söz konusu yapıyı hangi temeller üzerine inşa ettiğimiz önem yaşıyor. Yeni deneyim, kendimize bu şansı vermek, daha gerçekçi bakış açıları sağlar. Bol teori, sıfır pratik bizi laklaktan öteye götürmez. Burada zaman ve verimlilik temaları devre giriyor. Zaman, deneyim zenginliği sağlıyorsa iyi kullanılıyordur. Mutluluğun sırrı da budur. Mutluluk ve canlılığı birbirinden ayrı düşünemeyiz. Yeni deneyimlerle sınanmaktan yoksun kabuller, ancak bir hapishanedir ki bizim bu cezayı kendimize neden verdiğimizi bulmamız gerekir.

Dosta selam olsun
Hüseyin Akdağ

Diğer Yazılar